Jednym z największych marzeń naszych babć było znalezienie partnera, który zechce, aby stała się ona jego żoną do końca życia. Nie wyobrażały sobie one wędrówki życiowej bez męża u boku. Nie chciały być też one uważane za stare panny wśród znajomych i rodziny. Dziś kobiety coraz rzadziej oczekują od swojego partnera zaręczyn.

Dla obojga z nich życie bez zawarcia małżeństwa nie jest niczym wstydliwym. Często decydują się również na dzieci bez ślubu. Mimo że ich rodzice próbują nakłonić ich do zawarcia związku, to oni sami tego nie chcą. Dlaczego młodzi ludzie nie chcą zawierać związków małżeńskich? Czy to kobiety są prowodyrkami tej sytuacji? Każdy z nas na co dzień może zobaczyć różnice pomiędzy małżeństwem a parą bez ślubu. Niczym nowym jest również to, że kobiety lubią wymieniać się swoimi doświadczeniami a tym samym rozmawiać o relacjach w związku.

Niestety kobiety, które wyszły za mąż coraz częściej, otwarcie opowiadają o tym, że ich relacje z partnerem pogorszyły się po ślubie. Może wynika to z oczekiwań partnera oraz przyzwyczajeń z rodzinnego domu. Małżonki bowiem często skarżą się, że zajmowanie się domem a tym samym sprzątanie, pranie oraz gotowanie to obowiązki, które muszą wykonywać same, podczas gdy ich partnerzy spędzają czas na czymś, co sprawia im samym przyjemność. Widzą one ogromną różnicę pomiędzy byciem partnerką a żoną.

Partnerce trzeba pomagać, starać się, a gdy zyskujemy małżonkę, to ona już musi to robić, bo zgodziła się zostać żoną. Okazuje się, że podział obowiązków ma zdecydowani bardzo duży wpływ na zawieranie małżeństw. Kobiety coraz rzadziej chcą wychodzić za mąż, ponieważ boją się tego, że ich partner życiowy zmieni podejście do nich samych. Na szczęście nie wszystkie kobiety poddają się tak łatwo i nie rezygnują od razu ze ślubu.

Przed zawarciem związku małżeńskiego warto, jest zamieszkać wspólnie, podzielić obowiązki, które z czasem staną się rytuałem. Przecież mieszkając razem, pod jednym dachem dowiemy się, czy nasz partner nadaje się na męża. Nie rezygnujmy więc z małżeństw, bo jest to coś wyjątkowego.

Małżeństwo to nie tylko papierek i nie jest to też przywłaszczanie sobie drugiej osoby, lecz jest to wędrówka w odkrywaniu siebie samych.