Stylizacja to kluczowa kwestia przed każdym ślubem. Tego dnia wszystkie oczy gości będą skierowane na pannę młodą. Nikogo nie dziwi więc fakt, że kobiety chcą w tym dniu wyglądać perfekcyjnie. Co zrobić, by tak się stało? Podajemy kilka sprawdzonych sposobów na udaną stylizację ślubną.

Biżuteria ślubna — co decyduje o tym, że jest tak ważna?

Biżuteria ślubna nie może być dobrana w sposób przypadkowy i chaotyczny. Nie warto zostawiać tego elementu stylizacji na ostatni moment, ponieważ jest tak ważny jak sama suknia. Dlaczego? Suknia ślubna to zazwyczaj podstawa, w której przede wszystkim dobrze ma wyglądać figura panny młodej. Natomiast biżuteria jest jej doskonałym uzupełnieniem, czymś, co może dodać kobiecie wiele uroku i urody. Poza tym często nadaje charakteru całej stylizacji ślubnej, przez co niejednokrotnie przyciąga również uwagę otoczenia.

Biżuteria ślubna — im więcej, tym lepiej?

Wiele kobiet uważa, że podstawą każdej stylizacji ślubnej jest jej blask oraz jak największe skupienie na sobie uwagi otoczenia. Nic bardziej mylnego. Gdy decydujesz się na konkretne kolczyki, naszyjnik czy bransoletkę, powinnaś mieć w głowie dbałość o umiar. Najlepsze stylizacje ślubne nie są doskonałe dlatego, że najbardziej błyszczą, a powodem jest to, że całość zestawiono spójnie i harmonijnie. 

Dlatego gdy kupiłaś duże, długie kolczyki, zrezygnuj z naszyjnika. A gdy podczas ceremonii masz w planie założyć duży pierścionek lub wiele pierścionków, bransoletka na ręku będzie już zbędna.

Jaki styl ma Twoja suknia ślubna?

Vintage, boho, nowoczesny, a może minimalistyczny? W który ze stylów wpasowuje się Twoja suknia? Warto znać odpowiedź na to pytanie jeszcze przed zakupem biżuterii. W tym przypadku również stawiaj na spójność dodatków ze stylem sukni. Tylko kompletny styl boho lub minimalistyczny może wprowadzić w zachwyt Twoich gości. Eklektyzm podczas tego dnia nie jest wskazany. Zgodność stylów sukni oraz biżuterii to podstawa każdej udanej stylizacji ślubnej. 

Biżuteria ślubna — kolor srebrny czy złoty?

Obecnie rodzajów biżuterii jest wiele. Najczęściej jednak są to naszyjniki, bransoletki oraz opaski w odcieniach złotych i srebrnych. Jeżeli masz dylemat, który z kolorów bardziej pasuje do Twojej stylizacji ślubnej, powinnaś pomyśleć o odcieniu sukni, bądź swoim typie urody. 

Przeważnie złoto wygląda lepiej u kobiet o ciemniejszej cerze oraz włosach. Natomiast srebro najczęściej sprawdza się przy jasnym kolorze włosów. Nie jest to jednak stała i niezmienna zasada. 

Przy wyborze biżuterii ślubnej na pewno istotną rolę odgrywa kolor sukni. Tutaj należy pamiętać, że sukienki w kolorach beżu oraz ecru zazwyczaj zestawia się ze złotem. Srebro jest ryzykowne, ponieważ suknia w tych kolorach może przy nim wyglądać na starą lub zżółkniętą. Ten kolor najlepiej sprawdza się przy różnych odcieniach białego. Wówczas doda sukni wrażenia świeżości oraz blasku. 

Kształty dekoltów, a biżuteria ślubna

Naszyjnik oraz kolczyki to ważny element stylizacji ślubnej, który powinno się dobierać także ze względu na kształt dekoltu. Gdy góra sukni jest niezabudowana, śmiało możesz wybrać większy naszyjnik, a nawet komplet biżuterii. Jeżeli Twoja sukienka raczej zakrywa dekolt, zdecyduj się wyłącznie na kolczyki i bransoletkę.

Najnowsze trendy w biżuterii ślubnej

Kilka cienkich łańcuszków różnej długości, duże, masywne bransoletki, opaski w kształcie liści lub piór w stylu boho — najnowsze trendy biżuteryjne potrafią zaskakiwać, a zarazem zachwycać. Odpowiednio dobrane mogą bardzo dobrze dopełnić każdą stylizację ślubną, ale i w tej sprawie warto zachować umiar. Pamiętaj, że najważniejsze jest to, abyś to Ty tego dnia czuła się pięknie i komfortowo.

Publikacja artykułu we współpracy z internetowym sklepem Marko.