Niektóre kobiety w pełni świadomie rezygnują ze ślubnego makijażu próbnego. Niby wiedzą, że dzięki niemu mogłyby się upewnić, iż późniejszy makijaż – ten wykonany już podczas przygotowań do prawdziwego wesela – naprawdę im się spodoba i zostanie do nich perfekcyjnie dopasowany oraz zgrany z ich naturalną urodą, ale… nie chcą za to dodatkowo płacić. To właśnie cena, jaką trzeba zapłacić za ślubny makijaż próbny, jest dla nich największą przeszkodą. Czy jednak rzeczywiście powinna być ona aż tak dużym problemem? Raczej nie, zwłaszcza że nie mówimy tutaj o kwotach rzędu kilku tysięcy złotych, ale o sumach zbliżonych bardziej do stu czy dwustu złotych, czyli wcale nie tak dużych.

A taki makijaż próbny jest jednak bardzo ważny. Dla kobiet przygotowujących się do ważnych imprez i różnych uroczystości zawsze powinien być on priorytetem. Niektóre panie potrafią się na niego decydować nie tyle przed swoimi własnymi ślubami, ale np. przed weselami przyjaciółek, na których mają być świadkowymi albo przed jakimiś galami, na których mają odbierać za coś nagrody i wychodzić na scenę. Wszystko zawsze warto wypróbować, zanim pokaże się to innym. A wizażystki nie mają swojej jednej idealnej techniki malowania panien młodych. Do każdej z nich starają się dopasować odpowiednie dla niej kosmetyki, jednocześnie usiłując wczuć się w jej gust. Różne bywają też stylizacje panin młodych, tak więc nie do każdej z nich będzie pasować jakiś klasyczny podstawowy makijaż. Czasem trzeba pokombinować z zupełnie innymi rozwiązaniami. Wizażystka musi mieć czas i przestrzeń na to, by to rzeczywiście zrobić i jeszcze do tego upewnić się, że osiągnięty efekt odpowiada pannie młodej.

Przy okazji tego tematu warto wspomnieć o jeszcze jednym istotnym aspekcie. Niektóre kobiety marzą o zupełnie klasycznym i podstawowym makijażu, dlatego zakładają, że makijaż próbny ślubny nie będzie im do niczego potrzebny, ale niestety nawet w tym przypadku są w sporym błędzie. Nie ma czegoś takiego jak uniwersalny make-up. Nawet klasyczny makijaż na każdej kobiecie będzie wyglądać zupełnie inaczej, bo do każdej kobiety trzeba go będzie odpowiednio dostosować i dopasować. A wizażystka często nie jest w stanie tego perfekcyjnie zrobić, jeżeli z daną klientką ma do czynienia po raz pierwszy w życiu i nigdy wcześniej jej nie malowała. Z danym typem urody trzeba się obyć. Tylko poprzez metody próby i błędów można dopasować do wyglądu kobiety ten makijaż, który naprawdę idealnie się z nią zgra.